elas

Vyrábíme pružné i pevné stuhy pro výrobce spodního prádla a oděvů, pro automobilový průmysl a zdravotnictví.

Výroba stuh - ELAS, s.r.o. - Česky Výroba stuh - ELAS, s.r.o. - English Výroba stuh - ELAS, s.r.o. - Deutsch Výroba stuh - ELAS, s.r.o. - Pусский Výroba stuh - ELAS, s.r.o. - Français Výroba stuh - ELAS, s.r.o. - Espanol Výroba stuh - ELAS, s.r.o. - Italiano Výroba stuh - ELAS, s.r.o. - Slovensky Výroba stuh - ELAS, s.r.o. - Polski

Zde se nacházíte:

Technologie

Tkaní

Výroba tkaných výrobků probíhá výhradně na moderních jehlových strojích švýcarské značky MÜLLER.

Standardně zpracováváme materiály jako bavlnu, polyamid, polyester, vysokopevnostní polyester a polypropylen. Jako pružné elementy používáme přírodní latex, nebo elastany značek Lycra a Dorlastan – Roica.

Dle přání zákazníka jsme schopni vyrábět též žakárové stuhy.

Pletení

Výroba pletených výrobků probíhá na osnovních pletacích strojích značky MÜLLER a COMEZ. Standardně zpracováváme materiály jako bavlnu, polyamid a polyester. Jako pružné elementy používáme přírodní latex, nebo elastany značky Dorlastan – Roica.

Proplétání

Výroba proplétaných gumolan a líčkových gum, probíhá na strojích německé firmy HERZOG. Standardně zpracováváme materiály jako bavlnu, polyamid, polyester a vysokopevnostní polyester. Jako pružné elementy používáme přírodní latex.

Barvení

Pletené a tkané výrobky barvíme na barvících strojích kontinuálními a diskontunuálními postupy. Barvíme tyto materiály – bavlna, polyamid a jejich směsi a elastanem nebo latexem.

Barvení polyesterových přízí si zajišťujeme ve formě mzdového barvení. Barevnost našich výrobků je dána dle přání našich zákazníků a to ve formě fyzické předlohy, nebo katalogu barevných odstínů Pantone, RAL a pod.

Úpravna

Na naší úpravně nastavujeme fyzikálně – chemické vlastnosti našich výrobků dle požadavku našich odběratelů. Jsme schopni zajišťovat následující úpravy:

  • omakové úpravy permanentní a nepermanentní (tuhost, měkkost)
  • vodoodpudivé úpravy
  • oleofobní úpravy
  • nešpinivé úpravy
  • nehořlavé úpravy dle DIN 75 200 (automotive)
  • úpravy propařováním (zlepšení srážlivosti apod.)

 

Adjustace a sklad hotových výrobků

Na adjustaci balíme naše výrobky tak, jak to vyhovuje našim zákazníkům. Standardně dodáváme výrobky v následujících baleních:

  • volně ložené v kartonu
  • návin na cívky
  • návin v rolích

Takto zabalené výrobky expedujeme v kartonech a na paletách. Pro menší odběratele držíme na skladě větší množství standardních artiklů, což zajišťuje možnost expedice do druhého dne. Zboží expedujeme každý pracovní den od 6 do 15 hodin.

Kontrola kvality a technický vývoj

Kvalita našich výrobků je v průběhu celého výrobního procesu kontrolována v naší moderně zařízené laboratoři. Všechny kvalitativní parametry jsou archivovány a našim odběratelům deklarovány ve formě technických listů a atestů.
Technický vývoj našeho sortimentu zajišťuje a organizuje samostatný technolog.

elasVýroba stuh – ELAS s.r.o.
Větrná 418
463 34 Hrádek nad Nisou
zobrazit na mapě

+420 482 429 111